TARİHİ KARAKÖY BALIKÇISI
Tersane Cad. Kardeşim Sk. No:30 Tel: +90 212 (243 40 80)-(251 13 71)
Email - rezervasyon@tarihikarakoybalikcisi.net
 


 Her bakışta bir yudum tarih, her tadımda İstanbul’a özgü farklı bir lezzet. 

Tarihi Karaköy Balıkçısı Grifin, Karaköy’de 100 yıllık tarihi barındıran bir mekan. Bu yüzyıllık mekanda, eşsiz lezzetler eşliğinde, sizleri 2500 sene öncesinden bu güne bir yolculuğa davet ediyoruz.


  1923’ten beri Grifin Han’ın girişinde hizmet veren, İstanbul’un en eski balık lokantalarından Tarihi Karaköy Balıkçısı, 100 yıllık Grifin Han’ın en üst katında Tarihi Karaköy Balıkçısı Grifin olarak

 HAFTANIN HER GÜNÜ - AKŞAMLARI 

da hizmet vermeye başlamıştır. Namı sınırları aşan Tarihi Karaköy Balıkçısı Grifin The New York Times’ dan, Herald Tribune’e Japon televizyonlarından Alman Medyasına kadar bir çok yabancı basında övgü haberleri ile yer almıştır.


                                   Her yudumda tarihi yarımada…

  Tarihi Karaköy Balıkçısı Grifin, eşi bulunmayan lezzetlerle, Selimiye’den Patrikhane’ye kadar uzanan göz alıcı bir manzarayı birleştirerek mükemmel ve eşsiz bir bütünlük oluşturuyor. Haydarpaşa, Selimiye Kışlası, Sarayburnu, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yeni Cami, Galata Köprüsü, Haliç ve Fatih Cami’nin tümünü içeren, canlı bir tarih görselinin keyfini çıkaracağınız Inanılmaz bir atmosfer ile farklı bir deneyim sizleri bekliyor.


  Tarihi Karaköy Balıkçısı Grifin, İstanbul kokusunu taşıyan mükemmel lezzetleri ile, size tarihe tanıklık etme fırsatı sunuyor...
   Burhaniye’de özel üretilen, daha masaya bırakılırken burnunuza gelecek mis gibi zeytinyağı kokusundan, taptaze salatanın domateslerinin lezzetine, odun fırınında pişmiş taptaze ekmek eşliğinde tadacağınız özel olarak hazırlanan balık çorbasından, gurur kaynağı kağıtta levrek ve dil şişe kadar binbir seçenek içeren,hafızalara kazınacak bir lezzet tecrübesine davetlisiniz. Tadacağınız mükemmel balıklara keyifli bir öncelik sağlayacak lezzetli mezelerimiz lakerdamızdan hamsi kuşuna seçkin alternatifler sunarken, yemek sonrası sizler için özel olarak hazırlattığımız kabak tatlımızla yaşayacağınız keyfin hiç bitmemesini isteyeceksiniz.

  Haydarpaşa’dan Süleymaniye’ye uzanan, aklınızı başınızdan alacak bir manzaraya eşlik eden muhteşem lezzetler…


   Grifin’in sahibi ve yöneticisi araştırmacı gurme Hakan Özkaraman, bu göz alıcı manzaraya eşlik edecek en mükemmel atmosferi yaratarak, ruhunuza hitap edecek müzikler ve eşsiz tatlarla sizleri bir şölen yaşamaya davet ediyor.
  2009 Gece Mekan Oscarları’nda “Tarihi Yarımada’nın en iyi Restoranı” seçilen Tarihi Karaköy Balıkçısı Grifin, Türk basınında da her zaman övgüyle yer almış ve en iyi gurmeler tarafından birçok ödüle layık görülmüştür.

 


Sitedeki Aktif Kullanıcı Sayısı: 7 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 263104
Yer Sağlayıcı : Neticaret e-ticaret